Okul İlaçlama

admin | 2 Ekim 2018 | 0 | Genel

Anne ve babalar evlatları için her zaman en iyisini ister. Sağlıkla doğsun, çok mutlu olsun, çok sağlıklı olsun, çok güzel okullarda okusun.. Peki ya bu “çok güzel okullar” sandığımız kadar güzel değilse? Çocuğunuzun sağlığı için riskli unsurlar barındıran bir okul, dünyanın en iyi eğitimini dahi verse, bu riski göze alır mıydınız? Hangi riskten bahsettiğimizi hemen açıklayalım: Haşereler. Okul, hastane, iş yeri, alışveriş merkezi gibi kamuya açık ve çok sık insan sirkülasyonu olan alanlarda, haşerelerin yaşaması için gereken her türlü imkan mevcuttur. Okul ilaçlama yapılmayan eğitim kurumlarında; çocukların bulunduğu her alanda dolaşan haşereler yaşamaktadır. Saatte 2 kilometreye kadar hareket manevrası olan bir böcek, bir gecede tüm okulu dolaşarak vücudunda taşıdığı bakteri ve mikropları yürüdüğü alanlara bırakabilir. Ayrıca, böceklerin yalnız yaşamadığına ve o alanlardan birden fazla böcek geçtiğine emin olabilirsiniz.

Okul İlaçlama

Çocukların birebir temas ettiği bu alanlara değen her böcek, sağlık için bir tehdit unsurudur. Bu nedenle okul ilaçlama ihmal edilmeden gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Uygulamanın her detayına dikkat edilmesi gerekir. Çocuklar, yetişkinlere göre daha hassas bir dirence sahiptir ve bağışıklıkları daha zayıftır. Bu nedenle tek bir böcek bile bir sınıf dolusu çocuğu hasta edecek mikrobu taşır. Çocuğunuz kış aylarında geçmeyen gribe yakalanıyorsa, bunun sebebi okuldaki haşere istilası olabilir. Üstelik, okul ilaçlama yapılmazsa ve haşere istilası yayılırsa; çocuklar kolera, veba, sıtma, dizanteri gibi hastalıkların tehdidiyle karşı karşıya kalabilir.

Okul İlaçlama Konusunda Dikkat Edilecek Noktalar

Çalıştığınız okul ilaçlama firmasının Sağlık Bakanlığı onaylı, garantili ve sertifikalı bir firma olmasına özen göstermelisiniz. Sektörde işini iyi yapmayan çok sayıda ilaçlama firması olduğunu bilmeli, size gerekli belgeleri sunamayan okul ilaçlama firmalarıyla çalışmamalısınız. İlaçlama ekibinin talimatlarına harfiyen uymalı, ilaçlama uygulamasını çocukların okulda olmadığı yaz aylarında yapmalısınız. Okulun bahçesinde ağaç ve çimenli alan varsa, okul ilaçlamayla birlikte bahçe ilaçlama uygulaması da yaptırmalısınız. İşleminin ardından, ilaçlama servisinin size söylediği tarihe kadar sulu temizlik yapmamalı, bu sürenin sonunda öğrencilerin temas ettiği alanlarda detaylı bir temizleme işlemi uygu lamalısınız. Okul ilaçlama hakkındaki sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

gemi-ilaclama

Gemi İlaçlama

admin | 28 Eylül 2019 | 0

Kervan Böcek İlaçlama bünyesinde sağlamakta olduğumuz Gemi İlaçlama hizmetlerimiz, vapur, tekne, yat, gemi gibi ulaşım araçlarında meydana gelen haşere ve kemirgen problemlerinin ortadan kaldırılması için tasarlanmıştır. Firmamız, gemi ilaçlama hizmetleriyle…

ev-ilaclama-fiyatlari

Ev İlaçlama Fiyatları

admin | 4 Temmuz 2019 | 0

Ev İlaçlama Fiyatları, Kervan Böcek İlaçlama firmamızın bünyesinde oldukça ekonomiktir. Evlerinizde ya da iş yerlerinizde meydana gelen haşere ve kemirgen problemlerini, etkili ilaçlama yöntemlerimiz ve uzman ilaçlama kadromuzla birlikte ortadan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir