Kakalak İlaçlama

admin | 21 Ağustos 2018 | 0 | Haşere Çeşitleri

Çevremiz birçok canlı ve mikroorganizma ile doludur. Bu canlıların bazıları bize zarar verirken bazıları evcil ve besi hayvanları olmak üzere çevremizde ve yaşamlarımızın içindedir. Çevremizde istemediğimiz hayvanların başında böcekler, kemirgenler, sürüngenler gelmektedir. Park, bahçe gibi ortak alanlarımızda ev gibi özel alanlarımızda bu türden canlıların varlığı sıcak karşılanmaz. Bu tür canlıların türlü hastalıklara sebebiyet vermesinden dolayı hem fiziki hem psikolojik nedenlerden ötürü çevremizden arındırılmaları gerekir.

Çevremizde bu türden haşere ve zararlılarla karşılaştığımızda yapılması gereken şey ilaçlama hizmeti almaktır. Fatih böcek ilaçlama firmamız her türden böcek ve diğer hayvanlarla yaşadığınız sorunlarda yanınızda olup 7/24 açık bulunmaktadır. Çevre ve yakın semtlere hizmetlerini götüren firmamız deneyimli ekibi ve yıllarca süren tecrübeleri ile kendisine en iyi hizmet anlayışını belirlemiştir. Gelişen ve değişen teknolojilere ayak uyduran firmamız, ilaçlama konusunda sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir. Böcekler arasında kakalak ilaçlama konusunda da bir hayli etkin uygulamalara sahiptir.

Kakalak, hamam böceğinin bir türüdür. Diğer tüm haşereler gibi fiziki yapısı oldukça iğretidir. En hızlı üreyen hamam böceği çeşididir. Bir yumurtlamada 40-45 yumurta bulunur. Bir dişi yılda 30.000 yumurta bırakmaktadır. Nemli ve sıcak yerlerde barınırlar. Bu yüzden banyo ve mutfakları tercih ederler. Günde 20 saat kadar uyuyabilmektedirler. Açlığa oldukça dayanıklıdırlar. Kafası koptuğunda bir hafta yaşama becerisine sahiptir. Doğada evrim geçirmemiş nadir türler arasındadırlar.

Kakalaklar, evlerimize yarıklardan, deliklerden tamir gerektiren yerlerden girmektedirler. Kakalak ile mücadele de en iyi yöntem kakalak ilaçlama hizmeti almaktır. İlaçlama yöntemlerinden kokulu ve sıvı ilaçlama şekilleri bu böcekler için ideal bir ilaçlama yöntemidir. Kokulu ve sıvı ilaçlama yapmazdan önce çevremizi zarar görecek canlılar ve besin maddelerinden ayırmalıyız. İlaçlama öncesi gereken önlemleri almalı ilaçlama sonrasında derin bir temizlik ve havalandırma işlemi gerçekleştirilmelidir. İlaçlama yapacak firma da iyi seçilmeli bakanlık onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan ilaçların sağlık bakanlığının listesinde yer alan ilaçlardan olup olmadığı kontrol edilmelidir. İlaçlama doğrudan sağlıkla ilişkilendirilecek bir yöntem olduğundan çok hassas davranılmalıdır.

Kakalak ilaçlama konusunda firmamıza gönül rahatlığı ile güvenebilir. Sağlıklı ve huzurlu günlere kavuşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir