İş Alanlarınız Tehdit Altında

admin | 20 Temmuz 2018 | 0 | Haşere Çeşitleri

İş alanlarınızın haşereler tarafından tehdit altında olduğunu biliyor muydunuz? Her gün ikinci eviniz olan iş yerlerinizde sıkça haşere sorunları yaşanabilmektedir. İnsanların yoğun bir şekilde olduğu ortamlarda temizlik ve hijyen sıkça ihmal edilmektedir. Tuvaletler, dinlenme alanları, toplantı odaları, diğer ortak kullanım alanları da buna dâhil olmak üzere haşerelerin yoğun olarak konuşlandığı ve yumurtalarını bıraktıklarını söyleyebiliriz. İş yerlerimizdeki hijyende bizlerin sağlığı için son derece önemlidir.

Ofisler birçok değişik iş disiplininin faaliyetlerini devam ettirdikleri müşterek çalışma alanlarıdır. Üretimden satışa kadar çeşitli aktivitelerin yoğun olarak yapıldığı bu yerlerde haşere ilaçlama ve dezenfekte işlemleri gözden kaçabilmekte ve dolayısıyla bütün iş kollarını etkileyebilmektedir. Bir çok farklı şirketin himayesinde bulunması sebebiyle lokal olarak hanın içinde bulunan tek bir işyerinin ilaçlanması yeterli sonuçları verememektedir. Haşere sorunundan kurtulabilmek için özellikle hep beraber karar alınmalı ve iş hanının bütün kullanım alanlarına haşere ilaçlaması yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan uygulamalar kesin etkili olduğu bir gerçektir.

Ofis İçindeki Haşerelerin Zararları

Ofis içindeki haşereler, ofis içindeki kişilerle uzun süre ilişki halinde kalabilir. Dolayısıyla insanlara yararsız mikroorganizmaları daha iyi aşılayabilmektedir. Ofis İlaçlama bu anlamda son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Ofislerde genellikle hamam böceği ve fare benzeri haşerelerin bulunabileceği gibi bunun dışında gözle görülmesi zor olan pire gibi haşereler de bulunabilmektedir. Bu haşereler kaşıntı ve alerjiye neden olurlar. Kuş bakışı bakıldığında herhangi bir haşere türünün görülmediği iş yerlerinde kaşıntı ve alerjik durumlarının olması haşere probleminin varlığını kanıtlamaktadır. Ofis içerisinde bu türden belirtiler görüldüğünde hemen bir ilaçlama firmasından haşere ilaçlaması hizmeti almak gerekebilir.

Ofiste Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği haşere türleri arasında en pis haşere olup, yine mücadele edilmesi en zor haşerelerdendir. Hamam böceği, vücut yapısı oval olup, baş kısımlarında 2 tane uzun anteni olan ve türlerine göre farklı renklerde olan böceklerdir. Bu böcekler çok hızlı hareket etmeleriyle bilinirler. Dolayısıyla onları hem yakalamak hem de ilaçlama zor zanaattır. Ofis ya da ev hiç fark etmeksizin mutlaka ilaçlamanın profesyonel ekiplerce yapılması gerekmektedir.

Benzer İçerikler

kakalak-ilaclama

Kakalak İlaçlama

admin | 21 Ağustos 2018 | 0

Çevremiz birçok canlı ve mikroorganizma ile doludur. Bu canlıların bazıları bize zarar verirken bazıları evcil ve besi hayvanları olmak üzere çevremizde ve yaşamlarımızın içindedir. Çevremizde istemediğimiz hayvanların başında böcekler, kemirgenler,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir