Hamam Böceği İlaçlama

admin | 27 Temmuz 2018 | 0 | Haşere Çeşitleri

Hamam böceği ilaçlama diğer böcek türlerine nazaran kontrol altına alınma süreci biraz farklıdır. Sırt bölgelerinde bulunan kalın tabaka ile dış etkilere karşı kendini koruyan hamam böceği ile mücadele için işinde uzman bir ekip ile çalışmalı ve hamam böceği ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Hamam böceği ve diğer tüm haşereler ile mücadele için öncelikli yapmanız gereken şey yok edeceğiniz böceği iyi tanımaktır. Hamam böceği özellikleri sıralanacak olursa;

  • Hamam böcekleri ev ve iş yerlerinde genellikle rutubetli ve ıslak alanlarda hayatlarını sürdürürler.
  • Gündüz güneş ve insan kalabalığı ile pek işi olmayan Hamam böcekleri daha çok geceleri ve karanlıkta aktif olurlar.
  • Banyo, mutfak, tuvalet, merdiven altları, bodrum alanları, ardiyeler hamam böceklerinin vazgeçilmez mekanları arasında yer almaktadırlar.
  • Hamam böcekleri mutfak ve diğer yaşam alanlarımızda genellikle şu şekilde zarar verirler. Açıkta bırakılan gıda ve yiyecekler üzerinde gezinen hamam böcekleri bu yiyeceklerin üstlerine salyalarını ve kusmuklarını bırakırlar. Aynı zamanda dışkılarını da bırakan hama böcekleri insanların gıda zehirlenmelerine karşı neden olan hastalıkların başında gelmektedir.
  • Hamam böcekleri üreme evreleri seridir. Hamam böceklerinin biyolojik ve fiziksel yapıları farklıdır. Yumurtalarını sırtında taşıyarak yayan hamam böcekleri çok çabuk olgunlaşıp çoğalırlar.
  • Hamam böceklerine karşı önleme alınmadığı taktirde, sayılarının ve oluşturabilecek hastalıklarının önüne geçmekte zor olacaktır.

İnsana ve çevreye bu denli zararı olan hamam böceklerinden kurtulmak için İstanbul ili ve ilçelerinde faaliyet gösteren Kervan Böcek İlaçlama firmamızı arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Hamam Böceği ile Mücadele

Hamam böceği ile mücadele etmenin ön koşulunun ilaçlamadan geçtiğini belirtmekte fayda vardır. Hamam böcekleri aktif varlıklardır. İç içe yaşamayı ilke edinmişlerdir. İç içe yaşamaları onlar için birlik beraberlik sembolü olsa da aslında firmamız tarafından geliştirilen ve uygulana yöntemlerle etkisiz hale gelebileceklerinin de farkında değildirler. Hamam böcekleri ile ilgili ilaçlama yöntemleri arasında Sıvı ilaçlama ve Jel ilaçlama etkin olarak tercih edilmektedir.

Hamam böcekleri için geliştirilen jel ilaçlar bu böcek türleri üzerinde daha çok etkilidir. Jel ilaçlama yapılan alanlarda, hamam böcekleri jel ilaca temas ederler. Bu zehri bünyesinde taşıyan hamam böceği yuvasına geri döner. Burada sayıca iç içe yaşayan hamam böcekleri böyle bir tuzağa düşeceklerinin aslında farkında değildirler. Hamam böcekleri türleri birbirlerinin ölülerini yiyebilmektedirler. Yuvaya dönen hamam böceği zehrin etkisiyle yuvada ölür. Onu yiyen diğer hamam böcekleri de zehrin etkisiyle ölürler. Bu durum tek bir hamam böceği kalana kadar bu şekilde devam eder.

Hamamböceği İlaçlama Fiyatları

Hamam böceği ilaçlama fiyatları için 7/24 hizmet veren firmamız arayabilir, ekonomik ve garantili uygulama yöntemleri ile yaşam alanlarınızı gönül rahatlığı ile ilaçlama yaptırabilirsiniz. Hamam böceklerinin fiyatlandırma çalışması bazı faktörler göz önünde bulundurularak hesaplanır.

  • İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü fiyatları etkilemektedir.
  • Aynı zamanda hamam böceklerinin sayıca fazlalığı da ilaçlama fiyatlarında etkin olarak rol oynar.
  • İlaçlama aşamalarında kullanılacak olan hamam böceği ilacı miktarı da yine ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan firmamız, TSE yüksek kalite standartlarına uygundur. Bu gün Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenen firmamızı arayarak gönü rahatlığı ile ilaçlama yapabilirsiniz. Hamamböcekleri çeşitli hastalıklara da neden olmaktadır. Bu hastalıklar yaşamınızda çok ciddi sonuçlara neden olabilmektedir. Yurt dışında özellikle Amerika’da yapılan bazı araştırmalar sonucunda hamamböceklerinin belli bir zaman sonra kanserojen hava yarattıkları gözlemlenmiştir. Hamam böcekleri tamamıyla mikrop saçmaya entegre olmuşlardır. Bu konuda yapılması gereken en sağlıklı davranışın Hamam böceği ilaçlama olduğu unutulmaması gerekmektedir.

Benzer İçerikler

kakalak-ilaclama

Kakalak İlaçlama

admin | 21 Ağustos 2018 | 0

Çevremiz birçok canlı ve mikroorganizma ile doludur. Bu canlıların bazıları bize zarar verirken bazıları evcil ve besi hayvanları olmak üzere çevremizde ve yaşamlarımızın içindedir. Çevremizde istemediğimiz hayvanların başında böcekler, kemirgenler,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir